Aktualijos

Merginos klausė paskaitos apie lytiškumą

Sausio 18 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje 9 klasės bei V16P, PB15 ir PB16 grupių mokinės klausėsi paskaitos ,,Kodėl vizito pas ginekologą geriau neatidėlioti“.

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė paskaitą pradėjo pokalbiu apie lytiškumą. Specialistė teigė, kad lytiškumas - tai neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, jį sudaro žmogaus vertybės, įsitikinimai, požiūris į save ir savo kūną, santykiai su žmonėmis, priimami sprendimai lytiniame gyvenime ir kokios gali būti pasekmės.

Mokinėms Dalia Baležentienė priminė, kad ginekologinių ligų profilaktikai ir ankstyvai diagnostikai bent kartą per metus kiekviena mergina turėtų apsilankyti pas ginekologą, kuris gali anksti diagnozuoti sveikatos sutrikimus ir laiku skirti efektyvų gydymą. Buvo pateikta ir nedžiuginanti statistika: kasmet Lietuvoje nustatoma apie 500  vėžinių gimdos kaklelio ligų. Apie 200 moterų nuo šios ligos miršta. Tarp moterų onkologinių susirgimų gimdos kaklelio vėžys mūsų šalyje – antroje vietoje po krūties vėžio. Paskaitos metu kalbėta, kas sukelia šią klastingą ligą. Dalia Baležentienė atkreipė mokinių dėmesį, kad susirgimo riziką didina ankstyvi lytiniai santykiai, didelis lytinių partnerių skaičius, lytiniu būdu plintančios ligos, rūkymas, hormoninių kontraceptinių priemonių vartojimas.

Mokinėms specialistė plačiau papasakojo apie lytiniu keliu plintančias ligas ir kaip galima nuo jų apsisaugoti.

Paskaitai baigiantis, mokinės žiūrėjo filmą ,,Nuo pradėjimo iki gimimo“.
Ankstesni įrašai


Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė sausio 13-osios rytą dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir mokyklos languose uždegė atminimo žvakutes.

Gruodžio 22 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos etnografinis ansamblis ,,Pasagėlė“, kartu su vadove Irena Makauskaite, mokyklos gimnazijos vedėja Alma Burbaite ir neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene lankėsi Lazdijų rajono savivaldybės socialinės globos centre ,,Židinys“ Kapčiamiestyje.

Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Linkime, kad Naujieji metai būtų

kupini bendravimo šilumos  ir džiaugsmo,

nestokojantys brandžių idėjų ir  prasmingos veiklos.

                                     Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenės vardu

                                                                            Jus sveikina  direktorė Laimutė Vaitiekūnienė

                                                                                                                      2016 m. gruodžio mėn.

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Romualdas Makauskas Vilniuje vykusiame  Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų renginyje buvo apdovanotas Darbo žvaigždės medaliu. Toks apdovanojimas – pedagoginio ir vadybinio darbo įvertinimas.

Gruodžio 14 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko projektų ,,Aš ir mano saugi mokykla“ bei ,,Tavo sveikata –Tavo rankose“ baigiamasis renginys. Renginio pradžioje Visuomenės sveikatos specialistė Dalia Baležentienė supažindino susirinkusius mokinius apie infekcinius susirgimus, jų prevenciją, kaip saugotis. D.Baležentienė  atkreipė dėmesį, kad daugelio užkrečiamų ligų galima išvengti.