Aktualijos

Edukacinė pamoka Vilniaus universiteto Botanikos sode

Gegužės 11 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos kaimo turizmo organizatoriaus specialybės ir floristikos būrelio mokiniai kartu su profesijos mokytoja  Vida Alšauskiene vyko į Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodą Kairėnuose.

VU Botanikos sodo gidas dendrologas Darius Ryliškis mokiniams pravedė edukacinę aplinkos dizaino pamoką: išsamiai papasakojo sodo įkūrimo istoriją, dekoratyvinių augalų kolekcijas, augalų savybes, jų augimo sąlygas. Mokiniai sužinojo ir apie augalų klonavimo laboratoriją, taip pat apie sukauptą unikalų augalų genofondą (žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 600 Lietuvos selekcininkų sukurtų veislių).

Visus ypač sužavėjo japoniškas sodas bei nuostabūs Kairėnų parko vaizdai iš „žaliojo pastato“ apžvalgos aikštelės.

Mokiniai pamatė sode auginamas rododendrų, alyvų, svogūninių gėlių ir kitų augalų kolekcijas. Kai kurios iš šių kolekcijų, kaip, pavyzdžiui, serbentų – vienos didžiausių Europoje.

VU Botanikos sodas įkurtas 1781 m. Šiuolaikinis VU Botanikos sodas ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha), bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis. Čia auginama virš 10 500 pavadinimų augalų (gėlių, medžių, krūmų, vaiskrūmių, tropinių augalų ir t. t.). Sode vyksta įvairios parodos.

 
Ankstesni įrašai


Gegužės 10 d. apie mokymosi perspektyvas Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje domėjosi Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos dešimtokai.

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos pirmojo aukšto foje (prie Aktų salės) veikia Floristikos būrelio sukurtų floristinių miniatiūrų paroda ,,Dar vienas augalų gyvenimas“

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko tinkuotojo meistriškumo konkursas, kuriame dalyvavo apdailininko (statybininko) specialybės ST15 grupės mokiniai.

2017 metų balandžio mėnesį Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos padavėjo - barmeno profesijos moksleiviai Rūtenis Zapasnykas, Liveta Kasputytė ir Aurelija Kaduškevičiūtė dalyvavo trijų savaičių trukmės stažuotėje Maltoje.

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai Aistė Sasnauskaitė ir Vitas Muliuolis dalyvavo Jaunojo verslininko konkurse ,,Inovatyvūs verslo modeliai.