Aktualijos

Ekskursija vaizdingu maršrutu Lietuvos – Lenkijos pasieniu

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vykdant vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programos  projektą ,,Aš ir mano saugi mokykla“, mokiniai iš socialiai remtinų šeimų kartu su socialine pedagoge Laima Varneliene ir neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene, vyko į ekskursiją Lietuvos – Lenkijos pasieniu.

Ekskursijos tema - ,,Lietuvos – Lenkijos pasienio istorija ir įdomybės“.  Neformaliojo švietimo organizatorė B.Talandienė mokiniams papasakojo buvusio Lazdijų pasienio kontrolės punkto kūrimosi istoriją, apie ,,geležinę uždangą“, kaip buvo saugoma valstybės siena iki Lietuvos įstojimo į Šengeno erdvę. Mokiniai galėjo apžiūrėti ir Lietuvą nuo Lenkijos skyrusios spygliuotos tvoros maketą šalia buvusio rokadinio kelio bei pasigėrėti Europos mišku. Jiems buvo papasakota apie pasitaikančius per valstybės sieną gabenamų kontrabandinių prekių, vogtų automobilių atvejus ir kokia atsakomybė gresia už neteisėtus veiksmus.

Toliau vykdami palei Galadusio ežerą, mokiniai galėjo grožėtis vaizdingomis vietovėmis, pamatyti, kaip ežere plūdurais yra žymima Lietuvos – Lenkijos valstybių siena. Trumpam sustoję Galiniuose, klausėsi pasakojimo apie ten esančią pradžios mokyklą, kurioje mokėsi karininkas Adolfas Ramanauskas – Vanagas (dabar ten yra gyvenamasis namas), Galinių užkardą, Antrojo pasaulinio karo pradžią.

Paskutinis objektas – Dumblio dvaras, kur mokiniai galėjo apžiūrėti dar išlikusius dvaro pastatus, akmeninius tvartus ir parką bei pasiklausyti istorijos apie paskutinį dvaro savininką Viktorą Volonsevičių ir jo šeimą.
Ankstesni įrašai


Rugsėjo 15 d. Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo tradicinė šventė ,,Lazdijų ruduo 2017“, kurioje dalyvavo ir Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė.

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos kaimo turizmo organizatoriaus specialybės mokiniai mokslo metus pradėjo turininga išvyka į Druskininkus.

Kviečiame Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos darbuotojus dalyvauti atrankoje į stažuotę Austrijoje!

Per žemę vėl rugsėjis eina...

Ir vėl girdžiu jo skambią dainą...

 

 

Veisiejų technologijos ir verslo mokykla tęsia priėmimą mokytis 2017-2018 m.m