Aktualijos

Edukacinė pamoka Vilniuje

Spalio 11 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 11-12 klasių mokiniai su rusų kalbos mokytoja Linute Kozenkova ir tikybos mokytoja Danute Grabauskiene buvo išvykę į Vilnių. Čia vyko edukacinė pamoka ,,Lietuvių ir rusų tautų religinės vertybės“.

Mokytoja D.Grabauskienė pradėjo pamoką prie Aušros Vartų, pasakodama apie vieną iš svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių statinių Vilniuje. Mokiniai apžiūrėjo Aušros Vartuose įsikūrusioje Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje esantį paveikslą, kuris garbinamas kaip stebuklingas, plačiai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir kituose kraštuose.

Toliau edukacinę pamoką tęsė mokytoja L.Kozenkova prie netoliese Aušros Vartų esančioje Šv. Dvasios cerkvėje. Mokytoja papasakojo apie rusų tautos religines apeigas, tradicijas, atkreipė mokinių dėmesį į cerkvės vidaus ir išorės interjerą.

Vėliau pamoka buvo pratęsta Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, kurioje gidė mokinius supažindino su vieno įspūdingiausio barokinio stiliaus statinio Lietuvoje ir visame pasaulyje istorija.

Paskutinė edukacinės pamokos dalis vyko Katedroje, kurioje gidė pateikė daug įdomios ir vertingos istorijos, pravedė ekskursiją po Katedros požemius.

Iš Vilniaus mokiniai grįžo sužinoję daug įdomių dalykų apie lietuvių ir rusų tautų religiją, istorinių žinių bei pamatę nuostabią Vilniaus bažnyčių architektūrą.  

 
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vykdant Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą ,,Tavo sveikata – tavo rankose“, V17P, ST16, PB16 grupių ir 9 klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Laima Varneliene ir neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene vyko į pažintinę ekskursiją po Veisiejų ir Kapčiamiesčio kraštą.

Spalio 9 d. Lazdijų švietimo centre vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys „Kurk savo ateitį šiandien“, kuriame dalyvavo ir Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos PB17  ir ST16 grupių mokiniai, vadovaujami mokytojų Astos Čeponienės, Astos Šerkšnaitės ir Vilijos Murauskienės. 

Floristikos būrelio vadovės, mokytojos Vidos Alšauskienės iniciatyva, Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko floristinio kilimo kūrimo konkursas ,,Rudens spalvos“. Į konkursą atvyko mokiniai ir jų mokytojos iš Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bei Simno ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklų.

Europos kalbų diena Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje buvo paminėta labai žaismingai.

Įgyvendinant Integruotą technologijų programą, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos devintokai kartu su technologijų mokytoja Alma Burbaite ir socialine pedagoge Laima Varneliene nuvyko į Lazdijų darbo biržą.