Aktualijos

Dailės pamoka Veisiejų krašto muziejuje

Lapkričio 6 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja Vida Alšauskiene vyko į Veisiejų krašto muziejų, kur vyko edukacinė pamoka „Ornamentai tautodailėje“.

Padalinio vadovė Regina Kaveckienė išsamiai papasakojo apie ornamentų pritaikymą tautodailėje, pabrėžė, kad ornamentas yra lyg natūralus tautos gilios praeities ir tikėjimo atspindys, tautą supančio pasaulio atvaizdavimas. Muziejininkė atkreipė mokinių dėmesį, kaip merginos, įausdamos atskirus simbolius į juostų raštą, išreikšdavo savo mintis, juosta tarsi tapdavo laišku, kurį perskaityti galėdavai tik žinodamas simbolių prasmę. ,,Šiandien kai kurių mūsų liaudies mene naudojamų ornamentų mistinė ir simbolinė reikšmė yra visiškai užmiršta“, - sakė R.Kaveckienė.

Pamokos metu mokiniai sužinojo, kad ornamentas - pati seniausia dailės rūšis -  dažnai turi ne tik puošybinę prasmę. Išklausę muziejininkės pasakojimo, mokiniai pabandė dėlionių pagalba „išausti“ tautinę juostą. Tai padaryti buvo pakankamai sudėtinga.
Ankstesni įrašai


Lapkričio 6 d. - ,,Pyragų dieną -  gardžiais kepiniais kvepėjo Veisiejų technologijos ir verslo mokykla.

 „ Anemometro vėjo greičio matuoklio gamyba“  - tokiu pavadinimu vyko netradicinė fizikos pamoka Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 11 klasės moksleiviams, vadovaujant  fizikos mokytojai Akvilei Prakapienei.

Marijampolės profesinio rengimo centre vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamo projekto ,,Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Dzūkijos ir Suvalkijos regionų varžytuvės.

Spalio 4 – 13 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos darbuotojai Laimutė Vaitiekūnienė, Jolanta Talandzevičienė, Rita Balsevičienė, Vytautas Blaževičius dalyvavo stažuotėje Austrijoje.

Veisiejų  technologijos ir verslo mokyklos abiturientai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Danguole Sušinskiene ir istorijos mokytoju Algimantu Tamašausku dalyvavo kino festivalio „Nepatogus kinas 2017“ programoje „Filmai, padedantys augti“.