Aktualijos

Netradicinė istorijos, pilietinio ugdymo ir lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „ Tautinės tapatybės apraiškos Vilniuje“

Gražią balandžio 30 dieną 9-10 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Danguolės Sušinskienės ir Algimanto Tamašausko, išvyko į netradicinę istorijos, pilietinio ugdymo ir lietuvių literatūros pamoką„ Tautinės tapatybės apraiškos  Vilniuje“. Pamokos uždavinys: Lankydamiesi Vilniaus universitete ir Signatarų  rūmuose mokiniai domėsis, kokią įtaką Lietuvos istoriniai įvykiai daro kultūrai ir kaip tai atsisipindi literatūroje..

Vilniaus universitete, kuriam šiemet sukanka 440 metų, gidas supažindino su arcitektūriniu ansambliu, biblioteka, istorinėmis ir kultūros asmenybėmis. Univeriteto salės įspūdingos savo išsskirtinumu. Lankydamiesi   Baltojoje (observatorijos) salėje atkreipėme dėmesį ne tik į renesanso epochą atspindinčią aplinką, daiktus, bet ir studijuojančius  žmones. Pakilę į observatorijos bokštelį, žvalgėmės po pavasariškai gražų Vilnių.Kadangi Vilniaus universitetas buvo vienas geriausių  Europoje, čia studijavo daug žymių žmonių, kurių vardu pavadinti universiteto kiemeliai: M.K.Sarbievijaus, A. Mickevičiaus, S,Stanevičiaus, K.Sirvydo, M.Daukšos, L.Gucevičiaus ir kitų. Išgirdome neįtikėtinų istorijų apie juos, prisiminėme jų veiklą ir svarbiausius darbus. Be to, vaikščiodami po universiteto kiemelius grožėjomės renesanso, baroko, klasicizmo stiliaus statiniais, freskomis. Didelį įspūdį paliko Šv.Jonų bažnyčioje skambanti muzika.Signatarų namų ekspozicijos priminė 19a II pusės tautinio atgimimo ir Vasario 16 –Nepriklausomybės akto istoriją. Čia pamatėme ir patį Nepriklausomybės akto originaą, kurį prieš metus parvežė profesorius Liudas Mažylis iš Vokietijos. Netradicinė pamoka  buvo labai įdomi, paliko neišdildomų įspūdžių. Įgyta patirtis padės išsamiau motyvuoti argumentus rašantrašinius, esė, pranešimus, straipsnius tautinės tapatybės  temomis.
Ankstesni įrašai


Sveikiname

Veisiejų technologijos ir verslo mokykla 2019 m.

 

Kovo 27 d. mokiniai dalyvavo jau antrą kartą organizuojamame Nacionaliniame ekonomikos egzamine.

2019 – 03 – 20 d. 9 klasės mokiniai kartu su mokytoja R. Blaževičiene ir socialine pedagoge L. Varneliene  lankėsi Druskininkuose M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. 

Pasaulinė Žemės diena – kovo 20-oji!

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.